Reference

Pan Dvořák je mistr ve svém oboru. Jeho znalosti,ale i osobní zaujetí pro práci-vychovává mj.i další včelaře z řad dětí,které úspěšně připravuje do národních soutěží, pravidelně ho vídáváme na řemeslných jarmarcích nad rámec regionu. Navštěvuje mateřské školy a školy základní se svými tvořivými dílnami a besedami.Umí se výkladem přizpůsobit věku dětí a nám ve Vrchotových Janovicích pomohl vytvořit báječnou atmosféru adventního období, kdy děti vyráběly medové perníčky a celá školka pak voněla-:)))

Mateřská škola Vrchotovy Janovice
Jana Plačková
Ve Vrchotových Janovicích 28.1.2018

______________________________________________________________________________

Letos jsme si pro děti z naší mateřské školy objednali u pana Dvořáka program pro děti o včelkách. Program byl interaktivní, pan Dvořák umí děti naprosto zaujmout, využívá prožitkové učení. Děti si odnesly mnoho zajímavých informací ze života a chování včel, kterými doma překvapovali své rodiče. Děti si také vyrobily krásné svíčky z voňavého vosku a naučily se v otevřeném úlu rozeznávat včelky a trubce.
Program velice doporučujeme a už teď se těšíme na další spolupráci.

Mateřská škola Bystřice
Bc. Kateřina Švecová Reifová
ředitelka školy
V Bystřici 15. 5. 2016

______________________________________________________________________________

Den otevřených dveří letních dětských táborů Malého stromu – Kozinec open 2016 absolutně opanovala interaktivní přednáška ze života včel Míry Dvořáka.
Děti i dospěláci se dozvěděli věci, které o včelách vůbec netušili. Domů si také na památku odnášeli nádherné odlévané svíčky.
Děkujeme za profesionální přístup a pedagogický um a cit.

Tábory Malého stromu, tábořiště Kozinec
Ing. Pavel Švec
Programový vedoucí
V Kozinci 6. 6. 2016

______________________________________________________________________________

Pan Dvořák spolupracuje s naší mateřskou školou již několik let. Jeho přednášky pro děti jsou velice zajímavé, přizpůsobené jejich věku. V rámci programu si děti vyzkouší formou her život včel, ochutnají med, vyzkouší si ochranné pomůcky. Vždy se na jeho program velice těšíme, obzvláště na živý včelí úl, kde děti shlédnou živé včelky. Tímto panu Dvořákovi mnohokrát děkujeme a těšíme se na další návštěvu.

Věra Všetečková
zástupkyně ředitelky MŠ Votice
Ve Voticích 2.5.2016

______________________________________________________________________________

Státní okresní archiv v Benešově kooperuje s Mirkem Dvořákem dlouhodobě, kromě zajímavých detailů z dějin podblanického včelařství s obecnými přesahy vítáme tuto spolupráci zejména proto, že Mirek má lví podíl na zachování dokumentů a archiválií, ale i trojrozměrných předmětů zejména ze „svého“ regionu, ale i ze vzdálenějších částí okresu a kraje. Systematičnost a komunikativnost otevírají dveře příkladné spolupráci, která je pro obě zúčastněné strany – tedy pro Mirka i pro archiv – nastotisíckrát prospěšná. A za zachování kulturního dědictví z regionu patří Mirkovi Dvořákovi velký obdiv a dík.

Michal Sejk
ředitel Státního okresní archivu v Benešově
V Benešově dne 17.7.2015

______________________________________________________________________________

Pan Dvořák spolupracuje s naší školou již několik let. Každoročně tu s dětmi vyrábí svíčky a pro druhý stupeň připravil už po druhé přednášku o včele medonosné. Součástí přednášky byly ochutnávky různých druhů medu a ukázka skleněného úlu.

Děti byly nadšené a získaly mnoho informací.

Děkujeme.

Petra Soukeníková, ZŠ Miličín
V Miličíně, 24.6.2015
______________________________________________________________________________

Již několik let při různých příležitostech úspěšně spolupracujeme s odborným lektorem včelařství z nedalekého Semtínku Mírou Dvořákem.
Kromě dodávek kvalitního a voňavého medu, spokojených paní učitelek, jejichž svěřencům se Míra snažil přiblížit nelehký život včel a nadšených dětí, které od nás odcházejí obohacené o zážitky a vědomosti, nás Míra občas pozve i do svého včelího království, kde návštěvníci nestíhají koukat;)
a co je nejlepší – ti všichni se k nám rádi vracejí….
Takže, Míro, děkujeme!
Za tým Ekocentra Čapí hnízdo
Simona Sbiegay
Dvůr Semtín 1
259 01 Olbramovice
+420 731 738 225
+420 317 716 256
ekocentrum@capihnizdo.cz
www.capihnizdo.cz
V Olbramovicích dne 5.5.2015


 Muzeum vesnických staveb středního Povltaví ve Vysokém Chlumci u Sedlčan (pobočka Hornického muzea Příbram) spolupracuje s firmou včelařství p. Miroslava Dvořáka již od roku 2008 – expozice starého včelařství ve dvou včelínech v areálu skanzenu, spolupráce v terénu na doplňování sbírkových předmětů z oboru včelařství, účast na Dnu řemesel v MVS a na dalších předváděcích dnech, výuka pro děti, péče o včelstva ve skanzenu. Miroslav Dvořák vždy vynikal profesionálním přístupem, odbornou erudicí při akcích spojených s propagací včelařství.  Při dohodnutých akcích a další spolupráci byl na něj vždy naprostý spoleh, umí velmi dobře komunikovat s veřejností. Vedení Hornického muzea Příbram vždy činnost p. Miroslava Dvořáka vysoce oceňovalo.
PhDr. Lubomír Procházka, CSC., Vedoucí MVS Vysoký Chlumec
Příbram, 27. 1. 2014


Adventní neděle nám krásně provoněla vůně svíček pana Dvořáka. Děkujeme za poutavé povídání, krásné ukázky výroby a spoustu nádherně tvarovaných svíček ze šikovných rukou pana včelaře… Budeme se těšit i příští rok…
Hrad Týnec nad Sázavou
3.1.2014


Za skvělou spolupráci, profesionální přístup, spolehlivost a vstřícnost děkuje Muzeum Hlavního města Prahy / Zámecký areál Ctěnice.

Bc. Radka Oudová
Etnolog a muzejní pedagog
Muzeum hl. m. Prahy
Zámecký areál Ctěnice


Služeb Včelařství pana Miroslava Dvořáka jsme využili na několika našich akcích pro veřejnost – např. na JABLKOhraní ve špejcharu, konaném dne 1. října 2011 nebo na „Vyrábění z medu a vosku“ dne 11. listopadu 2011.

Veškerá spolupráce s panem Dvořákem proběhla na profesionální úrovni. Ceníme si zejména jeho spolehlivosti, bezproblémové komunikace i profesionálního přístupu.
Jeho služeb určitě rádi využíjeme i v budoucnu.

Za Rodinný klub Džbánek Olbramovice
Eva Křížková


Dobrý den,

Jménem MKC Votice úspěšně spolupracujeme s Miroslavem Dvořákem již několik let. Uspořádali jsme několik výstav svíček z včelího vosku (tématické – vánoční, velikonoční, zvířata, apod.). Dále proběhl v prostorách MKC kurz výroby svíček z včelího vosku (odlévané svíčky do forem a stáčené) pro žáky Zakladní školy Votice, Smetanova. V současné době máme naplánovanou další vánoční výstavu. Také v prostorách infocentra prodáváme med se značkou Blanických rytířů.
Spolupráce probíhá k oboustranné spokojenosti a doufám, že bude pokračovat i nadále.

S pozdravem

Jana Pavluková
ředitelka MKC


Potvrzuji, že pan Miroslav Dvořák se pravidelně zúčastňuje našich akcí (dnů řemesel), které pořádáme pro veřejnost v Městském muzeu Sedlčany. Při činnosti s návštěvníky je velmi komunikativní a prezentaci včelařského řemesla a produktů vykonává kvalitně a spolehlivě. Zvláště je třeba zmínit komunikaci výše jmenovaného se studenty a žáky, kteří jsou tímto způsobem seznámeni se základy včelařského oboru.

Městské muzeum Sedlčany
Mgr. David Hroch
ředitel muzea


S panem Miroslavem Dvořákem spolupracuje ZŠ Miličín již 7 let. Pravidelné akce probíhají před Vánocemi, kdy si děti pod jeho vedením vyrábějí svíčky z včelího vosku. A to by nebyl správný učitel včelařství, aby dětem nesdělil nějakou zajímavou informaci o životě včel.

V současné době plánujeme velikonoční akci – pečení perníčků z forem.

Jsme rádi, že spolupráce s panem Dvořákem probíhá na profesionální úrovni a naprosto bez problémů. Děkujeme.

Hana Beranová
ZŠ Miličín                               
27. 12. 2013

 

Share Button